Informace o našem gravírování

V eshopu priveskysepsy.cz používáme dva druhy materiálu - barevný eloxovaný hliník a nerezovou ocel. Každý z těchto kovů je gravírován jiným způsobem. Záměrně používám slovo "gravírování", protože je pro tento typ výrobků všeobecně známé. Avšak ze správného technologického a terminologického hlediska nerezovou ocel negravírujeme, ale popisujeme

"Gravírování" nerezové oceli - popisování nerezové oceli

Nerezová ocel třídy 304 je vhodná pro potravinářský průmysl a výborně se uplatňuje i ve šperkařství. Protože tato ocel je dostatečně houževnatá, náš laser jí dokáže popisovat. Jak to funguje a jak to děláme?

Nerezovou známku důkladně odmastíme a následně nastříkáme vrstvu speciální gravírovací pasty. V místě, kde se laser dotkne známky, tento nástřik způsobí, že na známce zůstane černý nesmazatelný popis. Popis je stálý a vysoce kontrastní. Tento způsob gravírování je pro nerez vynikající a máme s ním dobré zkušenosti.

Máme možnost vytvořit gravuru i hnědou, v barvě mědi.

Gravírování eloxovaného hliníku

Eloxovaný hliník je hliník potažený vrstvou oxidů. Každý hliník oxiduje a proto se mu pomohlo k oxidaci elektrochemickou cestou. Díky eloxování je čistý hliník uzavřen vrstvou barevných oxidů a proto je gravírování na tento materiál vcelku jednoduché, zato velmi efektní. Laserový paprsek dokáže vrstvu eloxu odstranit a odhalí tak čistý hliník. Gravura bude tedy vždy stříbrná.

Dále gravírujeme a řežeme další materiály. Jedná se zejména o překližku, dřevo, plexisklo, břidlici. Gravírujeme a řežeme na zakázku mnoho dalších předmětů. Pro více informací se na mě obraťte na emailu eshop@priveskysepsy.cz.